KONST / Litografier / Litografi 7931541
nr 793 1541
Hjördis Lindblad
(1909-1971), Sverige
Litografi, Hjördis Lindblad (1909-1971), signerad-57, motivets mått: 60x46
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Utrop:
300 kr
måndag 26 november 2012
kl 19:52:38
Hjördis Lindblad
Läs mer om Hjördis Lindblad